FORGOT YOUR DETAILS?

Von Moon Academy

Köpeğiniz Türkiye' nin en seçkin eğitmenlerinden eğitim alsın.
Binlerce referans ve garantili eğitimler ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Temel İtaat Eğitimi

VonMoon Profesyonel köpek eğitimi ve rehabilitasyon merkezi.

Temel itaat eğitimi, her köpeğin mutlaka alması gereken bir eğitimdir. Bu eğitimde öncelikle köpeğinizin karakteri, davranışları kontrol altına alınarak sizin liderliğinizi kabul etmesi ve tasmalı olarak komutları yerine getirmesi sağlanır.

Temel itaat eğitimi içeriğinde yapılan çalışmalar

Liderlik çalışması

Köpekler sürü psikolojisi ile yaşarlar ve yaşamlarını sürdürdükleri sürüye mutlaka bir lider gereklidir. Eğer bu lider siz olamazsınız, ne yazık ki liderliği köpeğinize kaptırırsınız ve liderliği ele geçirmiş bir köpek tuvalet düzensizliği başta olmak üzere, davranış anlamında ve komutları yerine getirmeme anlamında oldukça kararlı olacaktır. Bu sebeple temel itaat eğitiminde liderlik çalışması oldukça hassas bir şekilde yapılır ve eğitim tamamlandığında sürünüzün lideri siz olursunuz.

Temel davranış bozukluklarının giderilmesi

Temel itaat eğitimiDavranış bozuklukları köpeklerde aşırıya kaçan durumlar olarak düşünebilir. Bir köpeğin aşırı havlaması, yalnız kalmaması, yalnız kaldığında eşyalara zarar vermesi, tuvaletini yatak yorgan gibi asla yapmaması gereken yerlere yapması, aşırı korkak olması ya da aşırı agresif olması davranış bozukluğu olarak düşünülebilir. Temel itaat eğitiminde davranış bozuklukları ortadan kaldırılmaktadır.

Yaşam bölgesinin kurallarına uyum sağlaması

Bir çok köpek sahibi köpeklerine ev kurallarını öğretmekte oldukça zorluk çekmektedir. Bu durumun genel sebebi köpeğin duruma şartlanamamasından kaynaklanmaktadır. Temel itaat eğitiminde köpeği yapması gerekenlere ya da yapmaması gerekenlere şartlayarak bu tip problemlerden kurtulmanız sağlanır.

Temel itaat eğitiminde öğretilen komutlar

Otur, Bekle, Yat, Gel, Hayır, Aferin, Serbest

Temel itaat eğitimi toplam 4 hafta sürmektedir. İleri itaat eğitimi ile birlikte verilecekse 6-8 haftadır. Eğitimler dilerseniz evinizde, dilerseniz eğitim merkezimizde gerçekleştirilmektedir.

 

Von Moon, değerli köpek sahiplerine bilimsel verilerle güvenilir ve yenilikçi hizmetler sunar.

Sizde sunduğumuz hizmetlerden yararlanmak ya da profesyonel köpek eğitim uzmanı olmak için hemen bizimle iletişime geçin ve size özel hizmetlerimiz hakkında bilgi alın.

YUKARI